Türkiye Cumhuriyeti

Lefkoşa Büyükelçiliği

Büyükelçilik

1978 yılına kadar bugünkü Yeşil Hat sınırına yakın Ledra Palas kapısına 100 metre mesafedeki binada hizmet veren Büyükelçiliğimiz; 1978 yılından itibaren KKTC Cumhuriyet Meclisi Binası karşısındaki 8,5 dönüm arazi üzerinde inşa edilen Kançılarya ve İkametgah binalarına yerleşmiştir.

Bünyesinde, Eğitim, Ticaret, Maliye, Basın, Ekonomi, Çalışma, Din Hizmetleri müşavirliklerine ilave olarak İGEME (İhracatı Geliştirme Mrk.) Temsilcisi ve T.C. Yardım Heyeti müşavirleri bulunan Büyükelçiliğimiz, konsolosluk şubesi ile de vatandaşlarımıza konsolosluk hizmetleri vermektedir. 

Büyükelçiliğimiz Pazartesi – Cuma günleri saat 08:30-17:30 saatleri arasında açıktır. Vatandaşlarımız konsolosluk işlemleri için saat 08:30-11:30 arası konsolosluk şubemize şahsen müracaat edebilirler. Saat 14:00-15:00 arasında vatandaşlarımıza her türlü konsolosluk işlemi için telefonla bilgi verilmektedir. Konsolosluk işlemleri için başvuracak vatandaşlarımızın Büyükelçiliğimize gelmeden önce, e-konsolosluk sayfalarından yaptıracakları işlemlerle ilgili ayrıntılı bilgileri incelemeleri ve bu işlemler için gerekli belgeleri mutlaka beraberlerinde getirmeleri tavsiye olunur.